6:00 am Captain Planet-If It's Doomsday, This Must Be Belfast
6:30 am Tom & Jerry-Touche, Pussy Cat!/Fit To Be Tied/Flying Cat/Two Little Indians
7:00 am Tom and Jerry Kids-Star Wrek/Droop and Deliver/Swallow the Swallow
7:30 am Puppy In My Pocket-In the Cove of the Cat Part 1/In the Cove of the Cat Part 2
8:00 am Mr. Men-Fairies and Gnomes/Home Improvement
8:30 am Pink Panther and Pals-Pink on the Pitch/Happy Hunting/Catching Forty Pinks
9:00 am Scooby-Doo Where Are You?-Backstage Rage
9:30 am Pup Named Scooby Doo, A-Terror, Thy Name is Zombo
10:00 am Smurfs-Enchanted Baby
10:30 am Smurfs-Smurf Fire Brigade /Winged Wizard
11:00 am Snorks-Learn to Love Your Snork/Dr. Strangesnork
11:30 am Snorks-Day the Ocean Stood Still, The/Casey in Sandland
12:00 pm Almost Naked Animals-Ear Wax Elf/Stunter's Block
12:30 pm YOGI BEAR SHOW-Brave Little Brave/Missile Bound Yogi/Cub Scout Boo Boo/Stout Trout/Scooter Looter/Lullabye- Bye Bear/Bears and Bees
1:30 pm Scooby And Scrappy Doo-Night Ghoul of Wonderworld
2:00 pm Tom and Jerry Kids-Star Wrek/Droop and Deliver/Swallow the Swallow
2:30 pm Puppy In My Pocket-In the Cove of the Cat Part 1/In the Cove of the Cat Part 2
3:00 pm Mr. Men-Fairies and Gnomes/Home Improvement
3:30 pm Pink Panther and Pals-Pink on the Pitch/Happy Hunting/Catching Forty Pinks
4:00 pm Flintstones-Wilma, the Maid
4:30 pm Flintstones-Mailman Cometh
5:00 pm Jetsons, The-Flying Suit
5:30 pm Ben 10-Goodbye and Good Riddance
6:00 pm Ben 10-Ben 10 vs. Negative 10 pt. 1
6:30 pm Pokemon-Trouble's Brewing
7:00 pm Dexter's Laboratory-Dexter Dodgeball/Rasslor/Dexter's Assistant
7:30 pm Dexter's Laboratory-Decode Of Honor/World's Greatest Mom/Ultrajerk 2000
8:00 pm Scooby-Doo Where Are You?-Nowhere To Hyde
8:30 pm Scooby-Doo Where Are You?-Foul Play in Funland
9:00 pm Johnny Bravo-Doomates/Johnny's Telethon/ Johnny's Guardian Angel
9:30 pm Dexter's Laboratory-Don't Be A Baby/Peltra/G.I.R.L. Squad
10:00 pm Powerpuff Girls-Spear Warriors/Gettin' Twiggy With It/Cop Out
10:30 pm Powerpuff Girls-Stuck Up, Up and Away / Schoolhouse Rocked
11:00 pm Teen Titans-Calling All Titans
11:30 pm Teen Titans-Titans Together
12:00 am Secret Saturdays-Twelve Hundred Degrees Fahrenheit
12:30 am Popeye-Farmer And the Belle/Pleased to Meet Cha/Fightin' Pals/Quick on the Vigor/Females is Fickle/Pre-Hysterical Man/Private Eye Popeye/Fireman's Brawl
1:30 am Tom & Jerry-Puppy Tale/Jerry and Jumbo/Southbound Duckling/Jerry and the Lion/Flying Cat/Fit To Be Tied/Touche, Pussy Cat!/Two Little Indians
2:30 am Wacky Races-Speeding for Smogland/Race Rally to Raleigh
3:00 am Perils Of Penelope Pitstop, The-Boardwalk Booby Trap
3:30 am Smurfs-Enchanted Baby
4:00 am Smurfs-Smurf Fire Brigade /Winged Wizard
4:30 am Jetsons, The-Flying Suit
5:00 am Flintstones-Mailman Cometh
5:30 am Flintstones-Wilma, the Maid
6:30 am Tom & Jerry-Touche, Pussy Cat!/Fit To Be Tied/Flying Cat/Two Little Indians
7:00 am Tom and Jerry Kids-Star Wrek/Droop and Deliver/Swallow the Swallow
7:30 am Puppy In My Pocket-In the Cove of the Cat Part 1/In the Cove of the Cat Part 2
8:00 am Mr. Men-Fairies and Gnomes/Home Improvement
8:30 am Pink Panther and Pals-Pink on the Pitch/Happy Hunting/Catching Forty Pinks
9:00 am Scooby-Doo Where Are You?-Backstage Rage
9:30 am Pup Named Scooby Doo, A-Terror, Thy Name is Zombo
10:00 am Smurfs-Enchanted Baby
10:30 am Smurfs-Smurf Fire Brigade /Winged Wizard
11:00 am Snorks-Learn to Love Your Snork/Dr. Strangesnork
11:30 am Snorks-Day the Ocean Stood Still, The/Casey in Sandland
12:00 pm Almost Naked Animals-Ear Wax Elf/Stunter's Block
12:30 pm YOGI BEAR SHOW-Brave Little Brave/Missile Bound Yogi/Cub Scout Boo Boo/Stout Trout/Scooter Looter/Lullabye- Bye Bear/Bears and Bees
1:30 pm Scooby And Scrappy Doo-Night Ghoul of Wonderworld
2:00 pm Tom and Jerry Kids-Star Wrek/Droop and Deliver/Swallow the Swallow
2:30 pm Puppy In My Pocket-In the Cove of the Cat Part 1/In the Cove of the Cat Part 2
3:00 pm Mr. Men-Fairies and Gnomes/Home Improvement
3:30 pm Pink Panther and Pals-Pink on the Pitch/Happy Hunting/Catching Forty Pinks
4:00 pm Flintstones-Wilma, the Maid
4:30 pm Flintstones-Mailman Cometh
5:00 pm Jetsons, The-Flying Suit
5:30 pm Ben 10-Goodbye and Good Riddance
6:00 pm Ben 10-Ben 10 vs. Negative 10 pt. 1
6:30 pm Pokemon-Trouble's Brewing
7:00 pm Dexter's Laboratory-Dexter Dodgeball/Rasslor/Dexter's Assistant
7:30 pm Dexter's Laboratory-Decode Of Honor/World's Greatest Mom/Ultrajerk 2000
8:00 pm Scooby-Doo Where Are You?-Nowhere To Hyde
8:30 pm Scooby-Doo Where Are You?-Foul Play in Funland
9:00 pm Johnny Bravo-Doomates/Johnny's Telethon/ Johnny's Guardian Angel
9:30 pm Dexter's Laboratory-Don't Be A Baby/Peltra/G.I.R.L. Squad
10:00 pm Powerpuff Girls-Spear Warriors/Gettin' Twiggy With It/Cop Out
10:30 pm Powerpuff Girls-Stuck Up, Up and Away / Schoolhouse Rocked
11:00 pm Teen Titans-Calling All Titans
11:30 pm Teen Titans-Titans Together
12:00 am Secret Saturdays-Twelve Hundred Degrees Fahrenheit
12:30 am Popeye-Farmer And the Belle/Pleased to Meet Cha/Fightin' Pals/Quick on the Vigor/Females is Fickle/Pre-Hysterical Man/Private Eye Popeye/Fireman's Brawl
1:30 am Tom & Jerry-Puppy Tale/Jerry and Jumbo/Southbound Duckling/Jerry and the Lion/Flying Cat/Fit To Be Tied/Touche, Pussy Cat!/Two Little Indians
2:30 am Wacky Races-Speeding for Smogland/Race Rally to Raleigh
3:00 am Perils Of Penelope Pitstop, The-Boardwalk Booby Trap
3:30 am Smurfs-Enchanted Baby
4:00 am Smurfs-Smurf Fire Brigade /Winged Wizard
4:30 am Jetsons, The-Flying Suit
5:00 am Flintstones-Mailman Cometh
5:30 am Flintstones-Wilma, the Maid